co by to tak mohlo být

Volná debata o čemkoli

co by to tak mohlo být

P?sp?vekod jiran » 20 z? 2007 22:49

Zdarec pánové, tak zase něco taky řeším,při nižších otáčkách,zejména při rozjíždění,za jedna,dva,nebo

dojíždění slyším takové jakoby kovové klepání ,už jsem to tady myslím řešil,snad prý hydrštely,ale teď mě

říkal jeden mechanik,že to na ně nevypadá.nevíte ,co by to mohlo bejt jiného?? když tam nalji olej na max,tak

je to trošičku tišší.jo,ozývá se to spíše za teplýho motoru než za studenýho.
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vky: 792
Registrovn: 14 b?e 2007 16:49
Bydli?t?: Olomóc

Re: co by to tak mohlo být

P?sp?vekod StB..czx » 22 z? 2007 23:21

To ti taky může mlátit ložisko na klice... Je potřeba to lépe lokalizovat. Nebo ten zvuk natoč.
StB..czx

P?sp?vekod Johnik » 23 z? 2007 21:21

No já jsem taky řešil klepání, byl to taky takovej divnej zvuk a nakonec jsem zjistil, že jsem měl ohlej svod
a hned u bloku mi to netěsnilo. Tak jsem to utěsnil a bylo po bouchání . Mám boxera,
takže tam je to hned . Jukni třeba i na to...
Johnik

P?sp?vekod jiran » 24 z? 2007 02:45

no,pánové dík za rady,každopádně to pořešit musím,páč je to myslím dost slyšet,např když někam dojíždím a
parkuju tak se i stydím. teď ke všemu mi to zase začíná jet studený na tři válce a cukat,střílet do sání ,už
mě to začíná srát,přitom jsem to už řešil min. dvakrát. a je to tu zase
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod jiran » 26 z? 2007 18:07

takže,jsem zjistil,že na 100% jsou to hydroštely . takže teď nevím ,co stím,
oprava asi nebude z nejlevnějších,co?
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod reproboy » 26 z? 2007 18:14

así spatna volba oleje, kdy nestaci olej z hydroštelů vytéct..
reproboy

P?sp?vekod StB..czx » 29 z? 2007 02:14

Existuje speciální aditivum do oleje na rozpouštění karbonu a ošetření zdvihátek. Ale nevim, jak se to
jmenuje....
StB..czx

P?sp?vekod jiran » 29 z? 2007 03:26

Mělo by smysl tam nalít novou Selelnii a nějaké to aditivum,aby se to trošku ztišilo?
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod StB..czx » 30 z? 2007 22:11

Znám kluka, co to tak dělá u Fiatu Bravo 1,6. Leje Selénii + aditivum na zdvihátka. Má to upravený, odlehčenej
setrvák, čip a takový ty blbinky...
StB..czx

P?sp?vekod mike145 » 01 ?j 2007 03:02

bych to tam nedával to aditivum.se ti pak někde šprajcne kus toho karbonu a končíš úplně
mike145

P?sp?vekod Giacomo » 01 ?j 2007 03:33

s tim aditivem mám stejnej názor.. leda že bys rozmontoval celej motor dokonale ho
vyčistil od všeh karbonovejch usazenin a zase poskládal.. když jsem ho měl
rozebranej na svojí alfici měl jsem sto chutí to udělat ale byla zima a venku se to moc dělat nedalo.. src="/smile/5.gif">
U?ivatelsk avatar
Giacomo

P?sp?vky: 1207
Registrovn: 02 led 2007 20:09
Bydli?t?: Praha

P?sp?vekod mike145 » 01 ?j 2007 03:53

smysl by to mělo jen kdyby si lil plnou synt.ale ta se do tehle motorů nedoporučuje.plná synt.rozpouští
karbon.jestli máš rád napětí tak tam to aditivum dej a čekej co se bude dít,kdyby si měl velký štěstí tak by
si to zadřel protože karbon rád ucpává olejový filtr
mike145

P?sp?vekod StB..czx » 01 ?j 2007 15:55

MIKE145: To nemyslíš vážně toto... Chceš jako říct, že karbon rozpouští JEN a pouze "plně syntetický"
(uvítal bych, kdyby se tyhle zastaralý a skutečnosti neodpovídající označení přestaly používat) olej? src="/smile/1.gif">

Tak to bysme my, co jezdíme na 10W40 měli motory dávno zadřený nebo vymlácený,
díky zatuhlým a karbonem ucpaným dílům Doufám, žes jen použil špatnou formulaci
Karbon rozpouští každej KVALITNÍ olej a dokonce brání jeho tvorbě. Samozřejmě je
kvalitní olej za 250-300 Kč/litr a "kvalitní" za 80 Kč/litr.

Tvorbu karbonu tedy ovlivňuje:

a) použitý olej (málo kvalitní)
b) přejížděný olej
c) styl jízdy (časté jízdy v nízkých
otáčkách)
d) délka jízdy (olej se plně zahřeje na provozní teplotu asi po 20-ti km - narozdíl od chladící
kapaliny, která je ohřátá do 5-ti km. Do té doby olej sice maže, ale nemá takový výkon, jaký by měl mít, tj,
že hůře odplavuje karbon a jiné usazeniny)
e) technický stav motoru
...a ještě by se pár věcí našlo.

P.S. Ten olejovej filtr tam je od toho, aby ten karbon (a jinej bordel) zachytával. Takže je
logický, že se časem ucpe - proto jsou výrobcem stanoveny nějaký limity na výměnu oleje. A s olejem se mění i
co? Olejový filtr
StB..czx

P?sp?vekod valso » 01 ?j 2007 21:59

Zdravím všetkých alfistov. Aditývum do oleja som už raz používal. Ked som doviezol auto z Nemecka preventívne
som ho kúpil a to z toho dôvodu, pretože som si nebol istý, čo tam predtým liali. Spôsob použitia bol
nasledovný: Pred výmenou oleja naliáť atitývum do motora. Nechať 10 min bežať na volnobehu. Následne na to
olej vypustiť, nechať dôkladne odtiecť, vymeniť filter. a naliať nový olej. Motor mal potok lepší chod, hlavne
tichší. Možno by ti to mohlo pomôcť. Horšia vec je to, že som zabudol ako sa ten prípravok volat. Vela zdaru
U?ivatelsk avatar
valso

P?sp?vky: 46
Registrovn: 25 b?e 2007 19:54
Bydli?t?: Piešťany

P?sp?vekod mike145 » 01 ?j 2007 22:34

právě proto že je olej a olej.já osobně bych tam aditivum a podobný věci nelil.většinou to nadělá víc
škody.ale to je stb tvoje věc!ale koukám že si chodící knihovna a jsi neomylný
mike145

P?sp?vekod jiran » 02 ?j 2007 00:03

zdarec,toValso: počkej, to není aditivum,to je nějakej čistič při výmněně,ne? aditivum se lije do oleje pro
zlepšení mazacích a jiných vlastností oleje...
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod jiran » 02 ?j 2007 00:08

Nic méňě,stále mi jde o to,že jestli vrazím do Alfy cca 1500,- za olej plus filtr,jestli to bude mít vliv na
ztišení hydroštelů. určitě napíšete,že hlavně to líp pomaže atd,ale nebudu zbytečně dávat další peníze do
auta,když ho hci prodat.
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod venca146 » 02 ?j 2007 04:36

jiran: pokud tam nalijes hustou Selenii (tedy pokud uz ji tam nelijes) tak by to melo ty hydrostely ztisit.
Navic nevim kde je napsano ze se plna synt. do TS motoru nedoporucuje - ano vyrobce doporucuje 10W40 20K, ale
to ze tam naliju plnou syntetiku tim preci ten motor neodeelam - ja ji tam liju uz 2 roky (Selenia Racing
10W60) a naopak jsem poznal kladne rozdily... Muj mechanik , ktery dela Alfy 15let mi rekl ze u Alfy prechod z
10W40 na 10W60 nevadi...
Pokud se to nezmeni ani po naliti hustsiho oleje (a myslim si ze 1500,- za olej
a filtr neni takova castka ktera by te polozila, pokud ano tak se na me nezlob ale nemel jsis Alfu vubec
kupovat) tak to bude asi na vymenu, chci jen upozornit ze jeden hydrostel stoji cca 500,- a ventilu je 16... +
prace. Nic proti ale opet se mi potvrzuje pravda ze u nas Alfu proste nekupovat kdyz vidim jak kazdy setri na
udrzbe a na dilech a kdyz uz dochazeji penize tak proste rychle zamaskovat vsechny zavady a honem to prodat
nekomu kdo se s tim buide trapit dal a zacne na Alfy nadavat... Myslim si ze Alfe u nas v CR castecne
vybudovali tak spatnou povest prave jejich predchozi majitele...
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 81kW - Daily
Alfa Romeo 146 2.0 16V Turbo - In progress
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V Edizione Sportiva - Funny
U?ivatelsk avatar
venca146
Moderátor

P?sp?vky: 2844
Registrovn: 11 dub 2007 21:44

P?sp?vekod fredyix » 02 ?j 2007 21:56

souhlasim z vencou ted du poprví menit olej od koupe za selenii 10w60 predtim shell helix 10w40.. a podle mne
u alfi se nema delat nnic na oko..prece to neni skoddovka
U?ivatelsk avatar
fredyix

P?sp?vky: 373
Registrovn: 21 pro 2006 15:54
Bydli?t?: Česká Lípa

P?sp?vekod jiran » 02 ?j 2007 22:10

čau,taky s Vencou souhlasím,ikdyž se nemusí hned do mě moc navážet, já,když auto chci prodávat do budoucna,tak

se ho snažím dát jakžtakž do kupy,nechci nic maskovat,viz rady, že mát odpojit kontrolku airbagu atak

dále,protože to je pak má vizitka ,jak jsem se o ní staral. mě šlo konkrétně v této diskuzi o
dotaz,jestli ten
olej pomůže, to je vše! já auto chci prodávat,protože postupně moji ukecávám na kombíka,
no a teď konečně
povoluje. Alfa se mi vždycky líbila ,ale už když jsem si ji kupoval,věděl jsem ,že je to
jenom na přechodné
období,buhužel jsem nekoupil asi moc dobře,protože furt do ní jenom leju
peníze.Pozor,ne na běžnou údržbu,jak
někdo namítne,že je to normální ale jen myslím tím peníze za opravy
toho a támtoho.... Takže mě hned neškatulkuj,když mě vůbec neznáš. Myslím to v dobrým,jen mě trošku nadzvihlo
pár slov.
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod Johnik » 02 ?j 2007 22:28

Jiran a to střílení do sání jsi vyřešil??
Johnik

P?sp?vekod jiran » 02 ?j 2007 23:00

to Johnik: zatím ne,dělá to jenom sem tam a jenom při studeném motoru. chystám se znovu na diagnostiku a
nechám si proměřit zapalovací káble, už mi jeden mechanik říkal,že to proměřoval a jeden nevypadal nejlíp.
Klapku mám čerstvě vyčistěnou,tak to bude zřejmně něco s elektrikou,nebo znovu lambda,no uvidíme. Co ty?
U?ivatelsk avatar
jiran

P?sp?vekod venca146 » 21 kv? 2022 17:15

jiran: ale ja jsem se do tebe nenavazel - pokud ti to tak vyznelo tak se samozrejme omlouvam ja jsem to
nemyslel ve zlem - myslel jsem to obecne kdyz uz se tady resi prodej spojeny se zavadami...
Je mozne ze
te tech par slov nadzdvihlo ale ja jen rikam pravdu jak to skutecne chodi - na to te znat nemusim...

Naposledy oživil Anonymous v 21 kv? 2022 17:15
Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 81kW - Daily
Alfa Romeo 146 2.0 16V Turbo - In progress
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V Edizione Sportiva - Funny
U?ivatelsk avatar
venca146
Moderátor

P?sp?vky: 2844
Registrovn: 11 dub 2007 21:44

Zp?t na Tlachání